Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru

Jak kupować?

Zanim kupisz sejf:  


  1. Zastanów się jakiego rodzaju przedmioty zamierzasz w nim przechowywać i oceń ich wartość. Wybierając sejf, należy zwrócić uwagę na to, żeby był on przystosowany do przechowywania rzeczy, jakie planujesz w nim składać.  Na stronie internetowej e-sklepu Saffort można wybrać opcję filtrowania, np. gdy zaznaczysz opcję „CASH RAITING“ – zostaną wówczas wyświetlone jedynie sejfy przeznaczone do przechowywania gotówki lub wartościowych przedmiotów. Tego typu opcje filtrowania asortymentu oferowanego przez e-sklep pełnią funkcję pomocniczą, pomagają Ci podjąć decyzję, jakiego typu sejfu potrzebujesz.      

  2. Zastanów się, jakie rzeczy planujesz trzymać w sejfie w najbliższym czasie oraz w nieco dalszej przyszłości. To pomoże Ci wybrać sejf o odpowiedniej wielkości. Zawsze polecamy zakup trochę większego sejfu, niż potrzebujesz w danej chwili. Z biegiem czasu zawsze znajdziesz coś, co będziesz chciał do niego dodatkowo włożyć. Można postrzegać sejf jako mebel – im wygodniejszy on będzie, tym większa szansa na to, że rzeczy, które stanowią dla Ciebie jakąś wartość, zostawisz właśnie w nim.  

  3. Rodzaj zamka jest ważny nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, lecz także na wygodę. Każdy zamek jest dla kogoś przeznaczony. Zamek kluczowy bardziej odpowiada osobom konserwatywnym, które stawiają na niezawodny dostęp do sejfu w każdej chwili, bez względu na to, czy ma on znajdować się w wilgotnym, czy w chłodnym pomieszczeniu. Nowoczesny zamek elektroniczny jest bardzo wygodny w użyciu – sejf szybko się otwiera, ponieważ nie są do niego potrzebne klucze. Taki system otwierania jest bardzo korzystny dla osób wykorzystujących sejf jako skrytkę na broń, gdyż pozwala na jej szybkie wyciągnięcie w sytuacjach zagrożenia.  Można zmieniać hasło, otwierające sejf.  Z tego typu produktu może korzystać dowolna liczba użytkowników (jedynym warunkiem jest znajomość hasła zabezpieczającego). Po wyczerpaniu się baterii można korzystać z awaryjnych sposobów zewnętrznego doładowania zatrzasku w celu jej wymiany.  Mechaniczny zamek szyfrowy ma zarówno zalety charakterystyczne dla kluczy, jak i zamków elektronicznych. Jedyną jego wadą jest dość trudne użycie, ponieważ wprowadzenie hasła zajmuje sporo czasu.

Wróć do góry