MOTTURA – włoska spółka produkująca niemalże najbezpieczniejsze na świecie zamki do drzwi pancernych, a także sejfy oraz zamki sejfowe o bardzo wysokim stopniu bezpieczeństwa, świetnej jakości, wyjątkowym designu.

Jest to firma innowacyjna, co roku prezentująca nowe produkty na rynku sejfowym, w tym zamki sejfowe.

Kilka lat temu powstała wyjątkowa i unikatowa nowość MOTTURA – dotychczas nie używana nigdzie indziej na świecie – sejfy wyposażone w kodowany zamek mechaniczny z czterema tarczami obrotowymi.

Co to jest, jak działa i dlaczego ta nowość jest taka wyjątkowa, na którą świat już bardzo długo „czekał“?

Jeszcze kilka miesięcy temu pisałem o zamkach sejfowych, o ich wadach i zaletach, o specyfice ich obsługi itp. Zaprezentowałem tam 6 różnych typów zamków sejfowych oraz podałam kryteria, jakie należy uwzględnić przy wyborze zamka, także wady i zalety każdego zamka. Faktycznie wówczas na świecie nie było żadnego zamka sejfowego, który nie posiadałby żadnych nawet najmniejszych słabych stron. Najlepszy oraz najbardziej polecany wówczas zamek sejfowy – zamek elektroniczny – posiadał niezbyt satysfakcjonujące rozwiązanie techniczne – konieczność wymiany baterii co kilka lat.

OTÓŻ W 2012 ROKU BYŁY ZAPREZENTOWANE SEJFY MOTTURA WYPOSAŻONE W ZAMEK, MOIM ZDANIEM, NIEPOSIADAJĄCY ŻADNYCH WAD – SEJFY Z NAJNOWSZYM MECHANICZNYM ZAMKIEM SZYFROWYM O CZTERECH TARCZACH OBROTOWYCH.

Jak działają sejfy z tym zamkiem?

Żeby otworzyć sejf, trzeba w zamku sejfowym we właściwym kierunku ustawić 4 tarcze obrotowe. Każda z nich może mieć 20 różnych kombinacji, co oznacza, że razem sejfy posiadają 160000 wariantów możliwych kombinacji szyfrowych hasła otwarcia.

Dlaczego taki zamek sejfowy stanowi wyjątkowe i dobre rozwiązanie?

  • Bezpieczeństwo: zamek certyfikowany zgodnie z normą europejską dla zamków sejfowych EN 1300 – klasa A.
  • Wygoda: nie trzeba nosić ze sobą klucza zamka sejfowego.
  • Wygoda: brak baterii – zatem nie wymaga on żadnej obsługi. Taki sejf również można postawić chociażby w zagrodzie, która zimą nie jest ogrzewana i nie powstaną żadne problemy, które powstałyby w wypadku sejfu z zamkiem elektronicznym, którego baterie nie działałyby z powodu przebywania przez dłuższy okres w temperaturze ujemnej.
  • Wygoda: bardzo łatwo zmienić kombinację otwarcia sejfu – oczywiście można to zrobić tylko wtedy, gdy sejf jest otwarty.
  • Wygoda: wprowadzić kombinację zamka sejfowego można nie spiesząc się i nie za pierwszym razem, jak to konieczne jest w sejfach wyposażonych w zamki o innych kombinacjach. Dlatego sejfy MOTTURA z zamkiem o nowej kombinacji bardzo się spodobają starszym osobom, które nie tylko często nie są za pan brat z techniką, lecz także dla tych, dla których nie zawsze udaje się szybko i łatwo wprowadzić hasłową kombinację szyfrową. 

Jak już wspominałem, obecnie na świecie nie ma innego producenta produkującego sejfy wyposażone w tego typu zamek.

Jakie sejfy MOTTURA posiadają nowy zamek? Sejfy ścienne i wolnostojące MOTTURA mogą być kompletowane z nowym zamkiem.

Gdzie można nabyć sejfy Mottura?

W Polsce sejfy MOTTURA z nowym zamkiem mechanicznym wyposażonym w 4 tarcze obrotowe oferuje SAFFORT (www.saffort.pl). Gdy na naszej stronie wejdziesz w zakładkę „Sejfy ścienne“, wybierz filtr „Mottura“ lub wejdź w zakładkę "Sejfy antywłamaniowe" i tu znajdziesz sejfy wolnostojące. 

Sejfy z atestem, klasa S2. Sejfy wolnostojące: 

MOTTURA NO PROBLEM 11.KC 130C

 

MOTTURA NO PROBLEM 11.KC 233C

 

Sejfy ścienne z 4 tarczami obrotowymi znajdziesz TU.