Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Jak wybrać sejf – podpowiadamy jaki sejf kupić dla swoich potrzeb

Jak wybrać sejf – podpowiadamy jaki sejf kupić dla swoich potrzeb

Saffort.pl - największy sklep internetowy z sejfami w Polsce oferuje obsługę na światowym poziomie oraz największy wybór z ponad 1000 sejfów. Wybrać najbardziej odpowiedni oraz dostosowany do swoich potrzeb sejf z mnóstwa produktów na pierwszy rzut oka może wydać się trudno, lecz w rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego – trzeba korzystać z wygodnego oraz prostego w obsłudze sytemu filtrowania lub przewodnika doboru.  

Jak wybrać sejf na stronie Saffort.pl

Saffort.pl specjalizuje się w internetowej sprzedaży sejfów, dlatego klient na stronie sklepu internetowego może wybrać najbardziej odpowiedni i dostosowany do własnych potrzeb produkt. Korzystając z przewodnika doboru, klienci łatwo mogą wybrać i od razu zamówić sejf. Na stronie znajdziesz zarówno zwykłe wyposażone w standardową ochronę sejfy meblowe, jak i sejfy o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa, stworzone nie tylko w celu ochrony antywłamaniowej, lecz także przeciwogniowej. Na stronie również znajdziesz bogaty asortyment sejfów luksusowych o wyjątkowym designie.

Dla tych, którzy nie chcą czytać mnóstwa informacji, Saffort.pl proponuje wybierać sejfy wykorzystując bardzo prosty system – przewodnik doboru. Korzystając z tego sytemu, wystarczy zrobić cztery proste kroki w celu wyboru odpowiedniego sejfu. Przewodnik doboru posiada cztery kategorie wyboru:   

1. wedlug typu sejfu;

2. według rozmiaru sejfu;

3. według typu zamka;

4. według tego, przed czym chroni.

Jak korzystać z tego przewodnika? Najpierw polecamy wybrać typ sejfu. Można wybrać spośród pięciu typów sejfów:

Mały czy wysoki - czyli jaki sejf kupić

Małe sejfy to takie sejfy, których wysokość maksymalnie wynosi 400 milimetrów, wysokość dużych sejfów wynosi 401 milimetrów i więcej. Sejfy na broń – wysokie sejfy, przeznaczone do przechowywania broni myśliwskiej i innej broni długolufowej. Często występują one pod nazwą szafy na broń. Sejfy podłogowe i ścienne – to montowane w podłodze lub ścianie sejfy. Są one bardzo wygodne dlatego, że można je schować pod detalami wnętrza, na przykład za obrazem lub pod dywanem.

Gdy wybierzesz rodzaj sejfu, zastanów się, gdzie go ulokujesz, ile będziesz w nim przechowywać rzeczy i dokumentów – biorąc to pod uwagę, wybierz odpowiedni rozmiar sejfu. Istotny jest właściwy wybór wysokości, szerokości oraz głębokości sejfu. Wybierając sejf, radzimy zwracać uwagę nie tylko na jego wymiary zewnętrzne, lecz także na wymiary wewnętrzne oraz pojemność sejfu. 

Wreszcie spośród mnóstwa sejfów wybrałeś rodzaj sejfu, wielkość oraz inne wymiary. Kolejny krok to wybór odpowiedniego typu zamka sejfowego. Typy zamków sejfowych mogą być następujące:

  • kluczowy;
  • elektroniczny;
  • mechaniczny szyfrowy;
  • biometryczny;
  • zamek podwójny.

Jak sejf wybrać? Kluczowy czy elektroniczny?

Najpopularniejsze i najwygodniejsze oraz polecane przez naszych ekspertów są zamki elektroniczne. Typ zamka również często ma wpływ na poziom bezpieczeństwa sejfu.

Ostatni krok w przewodniku doboru „ochrona przed” oferuje następujące opcje wyboru: 

  • ochrona antywłamaniowa;
  • ochrona przeciwogniowa i antywłamaniowa;
  • ochrona przeciwogniowa.

Sejfy posiadają certyfikaty różnego poziomu bezpieczeństwa. Niektóre sejfy chronią jedynie przed kradzieżą, inne przed ogniem, ale są również takie, które posiadają certyfikaty antywłamaniowe i przeciwogniowe. Typ ochrony eksperci proponują wybierać według tego, co w sejfie planujesz przechowywać. Na przykład do trzymania dokumentów najlepiej nadają się sejfy przeciwogniowe, do pieniędzy – sejfy antywłamaniowe i przeciwogniowe lub tylko antywłamaniowe.  

Gdyby się nie udało wybrać sejfu – prosimy zwracać się do ekspertów Saffort, którzy pomogą wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie sejf w atrakcyjnej cenie.