Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

System filtrowania pomaga wybrać najbardziej odpowiedni sejf

System filtrowania pomaga wybrać najbardziej odpowiedni sejf

sejfy

 

W największym Polsce e-sklepie Saffort.pl oferujemy ponad 1000 sejfów. Dla tych, którzy boją się dokonać niewłaściwego wyboru, sklep proponuje korzystać z wygodnego i łatwego w obsłudze systemu filtrowania.

Dzięki systemowi filtrowania sejfów, można wybierać produkty według producenta: w ofercie są dostępne sejfy produkowane przez najsłynniejsze polskie, słowackie, czeskie, włoskie, bułgarskie, niemieckie oraz litewskie spółki. Inna opcja – według rodzaju. Według niej sejfy są dzielone na: sejfy na broń, sejfy antywłamaniowe, sejfy ognioodporne, sejfy ścienne oraz podłogowe, sejfy meblowe, sejfy pancerne i przeciwpożarowe, sejfy luksusowe, sejfy depozytowe, sejfy hotelowe, rotomaty, szafy pancerne, sejfy na klucze, sejfy medyczne oraz pudełka.

Jeżeli wybierzesz opcję wszystkie sejfy – możesz filtrować sejfy należące do różnych kategorii, na przykład sejfy na broń, sejfy pancerne, sejfy przeciwpożarowe, sejfy hotelowe, sejfy depozytowe oraz inne sejfy.

Filtrowanie sejfów według kategorii ranking ubezpieczeniowy w Polsce jeszcze nie jest bardzo rozpowszechnione, z kolei w krajach zachodnich spółki ubezpieczeniowe przed ubezpieczeniem mienia osoby prywatnej lub firmy interesują się, w jakim sejfie jest ono trzymane. Mamy nadzieję, że w Polsce spółki ubezpieczeniowe zaczną rankingować sejfy, dzięki temu ludzie będą mogli nabyć dobry sejf oraz ubezpieczyć chronione w nim mienie na rozsądną kwotę.

Dzięki systemowi filtrowania można wyświetlać sejfy według odporności ogniowej. Większość sejfów oferowanych przez Saffort.pl jest odporna na ogień. Są one wyposażone w specjalne wypełnienie, które chroni kosztowne rzeczy przed wysoką temperaturą w ciągu określonego czasu. Najczęściej w takich sejfach trzymane są pieniądze, dokumenty lub nośniki danych, na których znajduje się ważna informacja. Zwykle sejfy przeciwogniowe chronią rzeczy w ciągu pół godziny, lecz są również takie, które dokumenty właściciela przed ogniem chronią w ciągu dwóch godzin.

Według typu mocowania sejfy mogą być wolnostojące, montowane w ścianie lub w podłodze. Tu również możesz wybrać szafy na dokumenty oraz rotomaty często trzymane w sejfie. Wśród sejfów wolnostojących znajdują się sejfy meblowe, pancerne oraz sejfy na broń. Montowane w ścianie lub podłodze sejfy są niezwykle wygodne, ponieważ można je ukryć za elementami designu: dywanem, obrazem itp.  

Dzięki systemowi filtrowania można wybrać typ zamka sejfowego. Saffort.pl oferuje zamki różnego typu: kluczowe, elektroniczne, mechaniczne szyfrowe, biometryczne oraz kilka typów zamków jednocześnie.

Ważna jest również opcja wyboru sejfów według ich ceny. Na przykład cena sejfów na broń waha się od 155 do 10 999 euro. Także w ofercie mnóstwo sejfów pancernych: można wybrać tańszy sejf za 115 lub znacznie droższy – za 9 246 euro. Ceny sejfów przeciwogniowych wahają się od 65 do 3896 euro.

Dzięki systemowi filtrowania klient może wybrać sejf uwzględniając opcję czasu trwania planowanej dostawa. Jeżeli sejf jest potrzebny na wczoraj, to jest on dostarczany w ciągu dwóch - trzech dni roboczych. Jeżeli zamówienie nie jest pilne – w ciągu 4 lub 6 tygodni.

Istotną kwestią jest też wybór odpowiedniego rozmiaru sejfu. Dzięki systemowi filtrowania, wygodna jest selekcja sejfów odpowiednich wymiarów. Na przykład, można wybrać niewysoki sejf od 80 do 249 milimetrów, lecz są także sejfy o wysokości ponad 1000 milimetrów.

Sejfy można wybierać według kryterium liczby broni trzymanej w sejfie. W mniejszych sejfach mieści się od jednej do czterech sztuk broni, w największych można trzymać aż 13 i więcej sztuk broni.  

W systemie filtrowania sejfy depozytowe – poza innymi kategoriami występują też pod kategorią  sposób wkładania depozytu.  Sposoby wkładania depozytu są następujące: do otworu, do bębna wrzutowego, do szuflady.

Na stronie Saffort.pl można również znaleźć szeroką ofertę sejfów na klucze. Te sejfy są filtrowane według liczby przechowywanych kluczy. Szukając sejfu na klucze, możesz filtrować według kryterium liczby kluczy, które planujesz trzymać w sejfie. W takich sejfach można przechowywać od 10 do 1000 lub więcej kluczy.

Oferta naprawdę jest bardzo bogata, dlatego każdy klient w naszym sklepie może znaleźć spełniający jego potrzeby i możliwości sejf.