Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Sejfy Mottura | Saffort

Sejfy Mottura | Saffort

Sejfy Mottura

Sejfy Mottura - sejfy najwyższej jakości

Pierwszy sejf Mottura sprzedaliśmy w 1998 roku. O tego czasu sprzedaliśmy mnóstwo sejfów wyprodukowanych przez tę włoską spółkę i nie mieliśmy do czynienia z żadną reklamacją lub skargą, ponieważ Mottura to wyjątkowy producent, dla którego jakość stanowi najwyższy cel i który konsekwentnie kieruje się tym założeniem. To producent, który najczęściej z naddatkiem spełnia oczekiwania klientów.

Spółka Mottura została założona w Turynie, we Włoszech w 1972 roku – w okresie wielkiego rozwoju industrializacji we Włoszech. Firma szybko się rozwijała. Od początku działalności Mottura specjalizowała się w branży produkcji bezpiecznych sprzętów. Produkowane przez nią bezpieczne zamki do drzwi oraz sejfy od razu zyskały nienaganną opinię i są uznawane za standard jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie produkty w 100% są wykonywane we Włoszech – firma  nie szuka kompromisów co do jakości.

Produkty firmy Mottura są eksportowane do 60 krajów, położonych na 5 kontynentach. Spółka jest światowym liderem w branży produkcji bezpiecznych zamków oraz wśród producentów sejfów najwyższej jakości.

Sejfy antywłamaniowe Mottura. Dlaczego mam wybrać sejf włoskiego producenta?

Czym charakteryzują się sejfy Mottura? Po pierwsze, prawie wszystkie sejfy tej firmy są certyfikowane zgodnie z normą europejską EN14450 oraz należą do klasy S1 lub S2. Po drugie, trzeba przyznać, że sejfy Mottura z naddatkiem spełniają wymagania stawiane tego typu produktom. Po trzecie, sejf Mottura jest nie tylko bezpieczny, lecz także posiada bardzo dobry design.

Sejfy ochronne

Oferta sejfów włoskiego producenta Mottura:

 • bardzo szeroki wybór certyfikowanych sejfów ściennych;
 • sejfy podłogowe;
 • bardzo jakościowe  sejfy wolnostojące;
 • seria sejfów Mottura Concret ze specjalną warstwą cementową między ścianami sejfu chroniącą przed pożarem;
 • sejfy depozytowe;
 • sejfy hotelowe – niemal najbardziej luksusowe tego typu sejfy na rynku. 

Należy wspomnieć również o bardzo szerokim wyborze zamków, na które są zamykane sejfy Mottura:

 • zamek sejfowy – standardowy zwykły zamek – sejf jest otwierany za pomocą klucza mechanicznego;
 • zamek sejfowy oraz zamek mechaniczny szyfrowy – w danym wypadku nie wystarczy jedynie klucz, dodatkowo za pomocą trzech pokręteł trzeba wprowadzić kombinację mechaniczną, tylko w ten sposób sejf się otworzy;
 • unikalny oraz obecnie nieoferowany przez żadnego innego producenta zamek mechaniczny otwierany za pomocą wprowadzenia właściwej kombinacji mechanicznej za pomocą czterech pokręteł. To chyba najlepszy zamek sejfowy dla zagród lub innych miejsc, gdzie nie chcemy nosić klucza oraz mieć jakiekolwiek kłopoty związane z obsługą sejfu (np. z wymianą baterii);
 • zamek elektroniczny. W sejfach elektronicznych Mottura montowane są zamki elektroniczne dwóch typów:
  • zamek elektroniczny uprawiany za pomocą przycisków liczbowych – to zwykły sposób uprawiania zamkiem elektronicznym.  Ten zamek jest nie tylko elektroniczny, lecz także motoryczny – po wprowadzeniu właściwej kombinacji liczb sejf jest otwierany za pomocą znajdującego się w nim motoru;  
  • nowy zamek Mottura Rotary, którego kombinacja jest wprowadzana za pomocą wykonywania ruchów w obie strony na wrażliwej na dotyk powierzchni zamka sejfu.  To unikalne rozwiązanie na rynku. Zasuwki, po wprowadzeniu właściwej kombinacji, również otwiera motor.

Mottura – wyjątkowy producent sejfów, którego produkty charakteryzują się nieskazitelną jakością, innowacjami technicznymi oraz wyjątkowym dresingiem. To nie są tanie produkty, lecz uważamy, że cena sejfów jest odpowiednia w stosunku do jakości oferowanej dla użytkownika.