Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Sejfy z nowoczesnymi zamkami MOTTURA

Sejfy z nowoczesnymi zamkami MOTTURA

MOTTURA – włoska spółka produkująca niemalże najbezpieczniejsze na świecie zamki do drzwi pancernych, a także sejfy oraz zamki sejfowe o bardzo wysokim stopniu bezpieczeństwa, świetnej jakości, wyjątkowym designu.

Jest to firma innowacyjna, co roku prezentująca nowe produkty na rynku sejfowym, w tym zamki sejfowe.

Kilka lat temu powstała wyjątkowa i unikatowa nowość MOTTURA – dotychczas nie używana nigdzie indziej na świecie – sejfy wyposażone w kodowany zamek mechaniczny z czterema tarczami obrotowymi.

Co to jest, jak działa i dlaczego ta nowość jest taka wyjątkowa, na którą świat już bardzo długo „czekał“?

Jeszcze kilka miesięcy temu pisałem o zamkach sejfowych, o ich wadach i zaletach, o specyfice ich obsługi itp. Zaprezentowałem tam 6 różnych typów zamków sejfowych oraz podałam kryteria, jakie należy uwzględnić przy wyborze zamka, także wady i zalety każdego zamka. Faktycznie wówczas na świecie nie było żadnego zamka sejfowego, który nie posiadałby żadnych nawet najmniejszych słabych stron. Najlepszy oraz najbardziej polecany wówczas zamek sejfowy – zamek elektroniczny – posiadał niezbyt satysfakcjonujące rozwiązanie techniczne – konieczność wymiany baterii co kilka lat.

OTÓŻ W 2012 ROKU BYŁY ZAPREZENTOWANE SEJFY MOTTURA WYPOSAŻONE W ZAMEK, MOIM ZDANIEM, NIEPOSIADAJĄCY ŻADNYCH WAD – SEJFY Z NAJNOWSZYM MECHANICZNYM ZAMKIEM SZYFROWYM O CZTERECH TARCZACH OBROTOWYCH.

Jak działają sejfy z tym zamkiem?

Żeby otworzyć sejf, trzeba w zamku sejfowym we właściwym kierunku ustawić 4 tarcze obrotowe. Każda z nich może mieć 20 różnych kombinacji, co oznacza, że razem sejfy posiadają 160000 wariantów możliwych kombinacji szyfrowych hasła otwarcia.

Dlaczego taki zamek sejfowy stanowi wyjątkowe i dobre rozwiązanie?

  • Bezpieczeństwo: zamek certyfikowany zgodnie z normą europejską dla zamków sejfowych EN 1300 – klasa A.
  • Wygoda: nie trzeba nosić ze sobą klucza zamka sejfowego.
  • Wygoda: brak baterii – zatem nie wymaga on żadnej obsługi. Taki sejf również można postawić chociażby w zagrodzie, która zimą nie jest ogrzewana i nie powstaną żadne problemy, które powstałyby w wypadku sejfu z zamkiem elektronicznym, którego baterie nie działałyby z powodu przebywania przez dłuższy okres w temperaturze ujemnej.
  • Wygoda: bardzo łatwo zmienić kombinację otwarcia sejfu – oczywiście można to zrobić tylko wtedy, gdy sejf jest otwarty.
  • Wygoda: wprowadzić kombinację zamka sejfowego można nie spiesząc się i nie za pierwszym razem, jak to konieczne jest w sejfach wyposażonych w zamki o innych kombinacjach. Dlatego sejfy MOTTURA z zamkiem o nowej kombinacji bardzo się spodobają starszym osobom, które nie tylko często nie są za pan brat z techniką, lecz także dla tych, dla których nie zawsze udaje się szybko i łatwo wprowadzić hasłową kombinację szyfrową. 

Jak już wspominałem, obecnie na świecie nie ma innego producenta produkującego sejfy wyposażone w tego typu zamek.

Jakie sejfy MOTTURA posiadają nowy zamek? Sejfy ścienne i wolnostojące MOTTURA mogą być kompletowane z nowym zamkiem.

Gdzie można nabyć sejfy Mottura?

W Polsce sejfy MOTTURA z nowym zamkiem mechanicznym wyposażonym w 4 tarcze obrotowe oferuje SAFFORT (www.saffort.pl). Gdy na naszej stronie wejdziesz w zakładkę „Sejfy ścienne“, wybierz filtr „Mottura“ lub wejdź w zakładkę "Sejfy antywłamaniowe" i tu znajdziesz sejfy wolnostojące. 

Sejfy z atestem, klasa S2. Sejfy wolnostojące: 

MOTTURA NO PROBLEM 11.KC 130C

 

MOTTURA NO PROBLEM 11.KC 233C

 

Sejfy ścienne z 4 tarczami obrotowymi znajdziesz TU.