Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru

Sejfy Konsmetal

Sejfy Konsmetal

Sejfy Konsmetal 

SAFFORT już w pięciu europejskich krajach handluje produktami wykonywanymi przez największego polskiego producenta sejfów Konsmetal.

Sejfy Konsmetal charakteryzują się wysoką jakością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Większość spośród oferowanych produktów jest certyfikowana zgodnie z normą europejską EN14450 (odpowiednio klasy S1 oraz S2) i EN1143-1, można znaleźć bardzo szeroki asortyment sejfów od klasy bezpieczeństwa 0 nawet do klasy VIII. To znaczy, że zarówno prywatny użytkownik, jak i firma lub nawet bank, znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Producent również wykonuje sejfy depozytowe, sejfy o specjalnym przeznaczeniu, używane do chronienia pieniędzy w firmach zajmujących się handlem detalicznym, oddziałach bankowych. W ofercie znajdują się  sejfy na broń. Poza tym produkowane przez Konsmetal sejfy na broń są certyfikowane zgodnie z normą europejską EN14450 oraz należą do klasy S1, co znaczy, że są to produkty przekraczające wymagania stawiane sejfom na broń przez większość krajów należących do Unii Europejskiej. W ofercie producenta można znaleźć nie tylko sejfy należące do różnych klas bezpieczeństwa, lecz także standardowe produkty, można nabyć produkty z serii luksusowej Premium zaliczane do takiej samej klasy bezpieczeństwa.

Konsmetal umożliwia wybór sejfu wyposażonego w zamek kluczowy, elektroniczny, szyfrowy. Można również nabyć sejf z dwoma zamkami. Zamki używane w sejfach Konsmetal są certyfikowane zgodnie z normą Unii Europejskiej EN1300 dla zamków sejfowych oraz należą odpowiednio do klasy A, B i C.

Konsmetal jako jeden z pierwszych producentów w danej branży wdrożył standard nadzorowania jakości ISO 9001. Lecz chyba jednym z głównych czynników jego popularności i najlepszych ocen bezpieczeństwa oraz  niezawodności Konsmetal jest fakt, że ten producent jest certyfikowanym dostawcą sejfów dla organizacji NATO.

Wszystkie sejfy  Konsmetal są produkowane w fabryce firmy w polskim mieście Nidzica.  Ta fabryka jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych fabryk produkujących tego typu produkty w Polsce. Ogromne fundusze inwestowane w tę fabrykę sprawiły, że zgromadzone w niej nowoczesne sprzęty umożliwiają produkcję najwyższej jakości sejfów, cechujących się dokładnością i długoterminowym użyciem.

Produkowanie sejfów

Konsmetal szczególną uwagę zwraca na rozwój eksportu, dlatego bierze udział w międzynarodowych wystawach, takich jak SECUREX w Polsce, SECURITY ESSEN w Niemczech, PRACTICAL WORLD w Niemczech, EXPOPROTECTION we Francji. W związku z tym producent eksportuje swoje produkty do wielu krajów europejskich.

Ponadto klienci SAFFORT cenią nie tylko jakość sejfów, lecz także przystępną cenę produktów oferowanych przez danego producenta. To znaczy, że, jeżeli szukasz sejfu należącego do określonej klasy, sejf Konsmetal będzie jakościowym oraz jednym z najtańszych produktów z danej klasy bezpieczeństwa. Dlatego ten producent wygrywa wiele prywatnych i państwowych konkursów, gdzie wymagana jest zapewniona konkretna jakość, bezpieczeństwo potwierdzane certyfikatami Unii Europejskiej, niezawodność producenta i konkurencyjna cena.