Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru

Sejfy hotelowe

Sejfy hotelowe

Sejfy hotelowe

Często zauważamy, że niektóre pokoje hotelowe są wyposażone w sejfy, w których możemy przechowywać swoje wartościowe rzeczy. To bardzo wygodne i gość hotelowy może czuć się bezpieczniej, wiedząc, że jego schowanego portfelu nie znajdzie pokojówka, ponieważ jest on zamknięty w sejfie. W Polsce jest dużo hoteli, których właściciele chcą wyposażyć pokoje hotelowe w sejfy i pytają, jakie sejfy do tego najbardziej się nadają.

Czym się różnią sejfy hotelowe od zwykłych sejfów? 

Najpierw trzeba mieć świadomość, że w większości wypadków sejfy hotelowe znajdujące się w pokojach hotelowych nie są bardzo bezpieczne – przecież one najczęściej są montowane w szafach, z których można je łatwo wydobyć, czasami są słabo przymocowane, wyposażone w cienkie ściany. Takie sejfy nie są ciężkie, ponieważ przecież do szafy nie wstawimy sejfu o wadze kilkuset kilogramów. To oczywiste, ponieważ hotel jest bezpiecznym miejscem i pokojowe sejfy hotelowe są przeznaczone do ochrony rzeczy gości przed pracownikami hotelu oraz drobnymi złodziejami, którzy interesują się zostawionymi rzeczami. W związku z tym goście hotelowi nie powinni uważać, że pokojowy sejf hotelowy jest bezpieczny do przechowywania bardzo kosztownych rzeczy lub dużych kwot pieniężnych.

Zwykle sejfy hotelowe są wyposażone w sejfowy zamek elektroniczny i od wyglądających identycznie sejfów nieprzeznaczonych do hoteli różnią się przede wszystkim następującymi cechami:

  • łatwym zaprogramowaniem indywidualnego kodu – z reguły chcąc zamknąć sejf hotelowy trzeba zamknąć drzwi sejfu i wprowadzić swój indywidualny kod składający się z kilku symboli (zwykle od 3 do 8 symboli) oraz nacisnąć przycisk “lock”.
  • sejfy hotelowe zawsze muszą posiadać zapasowy kod stały (z możliwością zmiany) lub zapasowy klucz mechaniczny. Przecież zdarzają się przypadki, że gość hotelowy zapomniał wprowadzonego przez siebie kodu i wtedy personel hotelu – przypuśćmy, odpowiedzialny za tego typu sprawy menedżer – musi otworzyć sejf za pomocą wprowadzenia kodu zapasowego  lub klucza. Jest to bardzo ważna funkcja, ponieważ, jeżeli sejf nie posiada zapasowego kodu / klucza, w wypadku, jeśli klient zapomni swój kod, trzeba byłoby otwierać sejf w sposób awaryjny, co jest drogie i z reguły sejf jest niszczony.