Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Cena sejfu. Czy jest to podstawowym kryterium przy wyborze sejfu?

Cena sejfu. Czy jest to podstawowym kryterium przy wyborze sejfu?

Wcześniej nad zakupem sejfu zastanawiali się tylko zamożni, obecnie natomiast coraz więcej osób nabywa sejfy.  Młode rodziny o kupnie sejfu zaczynają myśleć już na etapie tworzenia projektu domu. Większość osób zainteresowanych nabyciem sejfu, jeszcze nie wie, jakimi kryteriami należy się kierować. Przed zakupem sejfu polecamy zapoznać się z naszymi radami.

Cena sejfu a jego funkcje

Wybór klienta często komplikuje szeroki asortyment sejfów na rynku. Można wybierać spośród różnych sejfów: sejfów ściennych, sejfów podłogowych, szaf pancernych lub sejfów stworzonych na indywidualne zamówienie klienta. Jest wiele różnych kryteriów doboru, cena zaś nie jest najważniejszym z nich. Dlaczego? Zazwyczaj sejf służy właścicielowi przez wiele lat, dlatego w celu osiągnięcia bezpieczeństwa warto w niego zainwestować. Przy zakupie sejfu myślimy o ochronie rzeczy wartościowych, czasami nawet niebezpiecznych takich, jak broń. Przed wyborem sejfu warto uwzględnić kilka kryteriów. Po pierwsze, zastanów się, co będziesz przechowywać w sejfie – od tego zależy wybór klasy bezpieczeństwa sejfu. Bezpieczniejsze sejfy, wyposażone w specjalne wypełnienie chronią zawartość sejfu przed ogniem. Takie sejfy, jak i wszystkie inne, chronią również przed włamaniem. Zatem jest oczywiste, że sejfy wielofunkcyjne są droższe.

Cena sejfu a klasa bezpieczeństwa (atestat)

Warto uwzględnić fakt, że każdy dodatkowy wskaźnik bezpieczeństwa w wypadku kradzieży pomoże lepiej chronić Twoje mienie. Ranking ubezpieczeniowy jeszcze nie jest powszechny w Polsce, lecz należy zauważyć, że w krajach zachodnich spółki ubezpieczeniowe przed dokonaniem ubezpieczenia mienia klienta indywidualnego lub firmy interesują się, w jakim sejfie jest ono przechowywane. Mamy nadzieję, że polskie spółki ubezpieczeniowe również zaczną stosować tego typu rankingi, w takim przypadku, osoby, które nabyły dobry sejf, będą mogły w atrakcyjnej cenie ubezpieczyć swoje mienie trzymane w sejfie. Siłą rzeczy spółki ubezpieczeniowe będę stawiały mniej wymagań i zawartość sejfu ubezpieczą taniej, biorąc pod uwagę dobrą jakość sejfu i odpowiednio wysoką klasę bezpieczeństwa.  

Cena sejfu a wyposażenie

Gdy już zdecydujesz, co będziesz trzymać w sejfie, zastanów się, jaką ochronę preferujesz. Następnie uwzględnij takie właściwości, jak wielkość sejfu, typ zamka sejfowego, rodzaj mocowania oraz miejsce. Wszystkie te właściwościowości mają ścisły związek z ostateczną ceną. Planując, jaką kwotę przeznaczysz na zakup sejfu, zastanów się również nad kształtem oraz designem sejfu, dopasowaniem sejfu do wnętrza Twojego domu.

Istotne jest nie tylko uwzględnienie ceny, lecz przede wszystkim faktu, że droższe sejfy posiadają najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyjątkowy design, a funkcje, w które one zostały wyposażone, są lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.