Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Ranking ubezpieczeń sejfów

Ranking ubezpieczeń sejfów

SejfyMimo, że w Polsce nie jest to powszechne, w krajach zachodnich spółki ubezpieczeniowe przed ubezpieczeniem mienia sprawdzają, jaki sejf znajduje się w domu. Jak wiadomo sejfy mogą być różne, dlatego dobre sejfy są certyfikowane posiadają też odpowiednią klasę bezpieczeństwa oraz odpowiedni certyfikat.

Właśnie ze względu na jakość certyfikatu i konkretną klasę bezpieczeństwa zgodną z certyfikatem, spółki ubezpieczeniowe stworzyły odpowiednie rankingi dla sejfów. Te rankingi dla każdego sejfu są następujące: “cash” i “valuables”.

Ranking sejfów “cash” wskazuje, jaką maksymalną kwotę pieniężną, przechowywaną w określonym sejfie, ubezpieczyły spółki ubezpieczeniowe.

Ranking “valuables” wskazuje na jaką maksymalną kwotę spółki ubezpieczeniowe ubezpieczyły przechowywane w sejfie kosztowności. Zatem na przykład, jeżeli w Wielkiej Brytanii znajduje się sejf zaliczony do 1 klasy bezpieczeństwa certyfikowany zgodnie z normą EN1143-1, w takim razie spółki ubezpieczeniowe ubezpieczą znajdującą się w tym sejfie kwotę pieniężną do 10000 £, a przechowywane w sejfie kosztowności – do 100000 £.

Zostaje wyrazić nadzieję, że i w Polsce zostaną stworzone rankingi sejfów przez spółki ubezpieczeniowe i ludzie będą mogli za przystępną cenę ubezpieczyć przechowane w sejfie mienie.