SejfyMimo, że w Polsce nie jest to powszechne, w krajach zachodnich spółki ubezpieczeniowe przed ubezpieczeniem mienia sprawdzają, jaki sejf znajduje się w domu. Jak wiadomo sejfy mogą być różne, dlatego dobre sejfy są certyfikowane posiadają też odpowiednią klasę bezpieczeństwa oraz odpowiedni certyfikat.

Właśnie ze względu na jakość certyfikatu i konkretną klasę bezpieczeństwa zgodną z certyfikatem, spółki ubezpieczeniowe stworzyły odpowiednie rankingi dla sejfów. Te rankingi dla każdego sejfu są następujące: “cash” i “valuables”.

Ranking sejfów “cash” wskazuje, jaką maksymalną kwotę pieniężną, przechowywaną w określonym sejfie, ubezpieczyły spółki ubezpieczeniowe.

Ranking “valuables” wskazuje na jaką maksymalną kwotę spółki ubezpieczeniowe ubezpieczyły przechowywane w sejfie kosztowności. Zatem na przykład, jeżeli w Wielkiej Brytanii znajduje się sejf zaliczony do 1 klasy bezpieczeństwa certyfikowany zgodnie z normą EN1143-1, w takim razie spółki ubezpieczeniowe ubezpieczą znajdującą się w tym sejfie kwotę pieniężną do 10000 £, a przechowywane w sejfie kosztowności – do 100000 £.

Zostaje wyrazić nadzieję, że i w Polsce zostaną stworzone rankingi sejfów przez spółki ubezpieczeniowe i ludzie będą mogli za przystępną cenę ubezpieczyć przechowane w sejfie mienie.