Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Najczęstsze mity o sejfach

Najczęstsze mity o sejfach

Najczęstsze mity o sejfach

 
Myślisz, że pieniądze oraz inne rzeczy w sejfach trzymają tylko milionerzy? Nie masz racji. Na rynku dostępne są przeróżne sejfy, które mogą chronić Twoje mienie. Kup sejf i się przekonaj.  W filmach często widzimy w domach ludzi zamożnych w ścianach pod obrazami schowane sejfy lub w największych na świecie przechowalniach bankowych – filmy zaś narzucają społeczeństwu błędny stan rzeczy i stosunek do sejfów – w rzeczywistości w sejfach swoje mienie, pieniądze oraz broń trzymają nie tylko zamożni. O bezpieczeństwo swojego mienia dba coraz więcej osób, a wybór różnych sejfów – coraz większy. Na temat sejfów istnieje wiele mitów, które łatwo można obalić.

Mit numer 1.Sejfy służą jedynie do przechowywania pieniędzy i kosztowności.

Fałsz. W sejfach można trzymać nie tylko pieniądze i kosztowności, lecz także inne drogie rzeczy, na przykład ważne dokumenty, papiery wartościowe, metale szlachetne, biżuterię, zegarki, dzieła sztuki. Najbezpieczniejszą opcją jest trzymanie wszystkich w domu znajdujących wartościowych rzeczy w sejfach chroniących nie tylko przed włamaniem, lecz także przed ogniem.

Mit numer 2. Sejf zawsze jest ukryty w ścianie.

Sposobów ukrycia sejfu jest wiele. Wybór najlepszego miejsca dla sejfu zależy od wielkości pomieszczenia oraz typu i wymiarów wybranego sejfu. Nie we wszystkich pomieszczeniach można zamontować sejf w ścianie lub w podłodze bez uszkodzenia ich, czasami schować sejf jest o wiele łatwiej montując go w meblach, na przykład w szafie lub szafce.

Mit numer 3. Sejf chroni jedynie przed kradzieżą.

Większość klientów wybiera sejfy chroniące nie tylko przed włamaniem, lecz także przed ogniem. Sejfy ognioodporne świetnie nadają się do trzymania ważnych dokumentów oraz dzieł sztuki.

Mit numer 4. Nie potrzebuję sejfu, ponieważ moje kosztowności są dobrze schowane.

W Polsce rośnie liczba włamań, a złodzieje nie biorą przypadkowych rzeczy. Oni planują kradzież i przygotowują się do niej przez jakiś czas obserwując dom, nawyki właścicieli, dlatego znaleźć najdroższe oraz najbardziej wartościowe rzeczy mogą w ciągu kilku minut.

Mit numer 5. Nie mam pieniędzy oraz drogiej biżuterii, dlatego nie potrzebuję ochrony przed kradzieżą.

Nie zawsze złodzieje kradną tylko kosztowne rzeczy: czasami interesują ich ważne nośniki danych, na których jest zapisana tajna informacja, inne dokumenty, relikwie rodzinne. Gdy ukradną tego typu rzeczy, przestępcy często szantażują właścicieli, prosząc zapłacić za zwrot ukradzionych rzeczy.

Mit numer 6. W moim domu jest alarm, dlatego nie potrzebuję sejfu.

Alarm jest tylko jednym ze sposobów pomagających chronić mienie przed kradzieżą. Niestety, ten sposób w przypadku kradzieży nie zawsze chroni mienie przed uszkodzeniem. Rozsądny wybór – inwestycja w alarm i nabycie sejfu. Najlepiej łączyć ze sobą obie te opcje – dom i mienie będą bezpieczniejsze.

Mamy nadzieję, że udało się nam obalić mity na temat sejfów i już zacząłeś się zastanawiać nad bezpieczeństwem swoich pieniędzy, drogich rzeczy i ważnych dokumentów. Jeżeli postanowiłeś zacząć mieszkać bezpieczniej i nabyć sejf, proponujemy Ci odwiedzić największy sklep internetowy w Polsce Saffort.pl oferujący ponad 1000 sejfów i wybrać najbardziej odpowiedni.