Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Jak zamontować sejf: ścienny, podłogowy, wolnostojący

Jak zamontować sejf: ścienny, podłogowy, wolnostojący

Włoski producent sejfów Mottura przyszykował instrukcje i zasady ogólne korzystania z sejfów producenta. 

Informacje i zasady ogólne o sejfie

 • W żadnym wypadku nie trzymaj w sejfie substancji wybuchowych, płynów płonących, kwaśnych i toksycznych substancji.
 • Nie mocuj sejfu w miejscach, które mogą być oddziaływane przez wibracje mechaniczne oraz w pomieszczeniach, w których znajduje się kondensat, wysoki poziom wilgoci oraz temperatura powyżej 50°C.
 • Sejf nie jest odporny na płyny i ogień, dlatego unikaj jego mocowania w miejscach, do których mogą trafić płyny oraz nie mocuj go obok grzejników.

Sejfy ścienne Mottura Personal. Modele montowane w ścianie.

 • Wybierz ścianę, której grubość przekracza głębokość sejfu co najmniej 15 cm, w odpowiednim pomieszczeniu, w których nie skupia się kondensat i nie ma wilgotnych ścian.
 • Zrób taki otwór w ścianie, do którego można włożyć sejf tak, jak jest to przedstawione na rysunku – między sejfem i zewnętrzną powierzchnią sejfu muszą zostać odstępy 2 cm po każdej stronie, które potem będziesz musiał wypełnić betonem.
 •  Rozmieść sejf tak, żeby drzwi otwierały się od lewej do prawej i w żadnym wypadku nie obracaj sejfu, w przeciwnym wypadku spółka Mottura serrature di sicurezza SpA nie ponosi żadnej odpowiedzialności za złe działanie sejfu.
 •  Owiń sejf zlutowaną siatką lub metalowymi kłodami, zabetonuj odstępy mieszanką cementu 425 oraz piasku (400 kg/m3).
 • Przed użyciem sejfu na kilka dni zostaw otwarte drzwi, dopóty, dopóki z betonu zniknie wydzielana wilgoć.
 • Przed wykonaniem prac malowania ścian, mycia, klejenia obicia zasłoń całą zewnętrzną powierzchnię sejfu, chroniąc go przed wodą, farbą oraz innymi substancjami, które mogą trafić do sejfu przez szczeliny w drzwiach, w przeciwnym wypadku może zostać uszkodzony mechanizm zamykania sejfu.

Sejfy podłogowe. Modele montowane w podłodze (seria Under)

Ten sejf jest przeznaczony do mocowania poniżej poziomu podłogi, dlatego jego drzwi otwierają się z góry.  Strona otwierania sejfu zakrywana jest przedstawioną na rysunku płytą, która zapewnia idealne rozmieszczenie sejfu na takim samym poziomie jak podłoga. Pionowe mocowanie w podłodze również daje możliwość zamocować sejf żelazobetonem.

Sejf podlogowy

Jak zamontować sejfy antywłamaniowe wolnostojące (sejfy meblowe) (seria NO PROBLEM)?

Ten sejf może być mocowany w dowolnych warunkach oraz okolicznościach, ponieważ można go przymocować do wszelkiego rodzaju ścian, podłogi oraz mebli. Prosimy uwzględnić następujące podstawowe wymagania:

 1. drzwi muszą się otwierać od lewej do prawej (w celu uniknięcia błędów podczas mocowania kieruj się dwoma otworami w tylnej i spodniej ścianie sejfu);
 2. w żadnym wypadku nie obracaj sejfu dnem do góry, w przeciwnym wypadku spółka Mottura serrature di sicurezza SpA nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niewłaściwe działanie sejfu.

Podajemy trzy przykłady standardowego montażu sejfu, podkreślając, że do nich się nie ograniczają możliwości mocowania. Można wybrać optymalny sposób montażu sejfu oraz odpowiednie miejsce, uwzględniając rodzaj powierzchni oraz substancję (ściany, cegły, cegły dziurawe, pokrycie podłogi). Tylko w odniesieniu do serii sejfów Mottura NO PROBLEM: Używaj mocujących kotw tulejowych zgodnie ze wskazówkami podanymi w danej instrukcji.  

Montowanie sejfów