Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Jak prawidłowo przymocować sejf?

Jak prawidłowo przymocować sejf?

Podstawowa kwestia, na którą zwracamy uwagę swoim klientom – sejf koniecznie trzeba przymocować. Jest to bardzo ważna uwaga zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy nabyły sejf oraz dla tych, którzy sądzą, że certyfikowany sejf siłą rzeczy zapewnia całkowitą ochronę. Co prawda, na miejscu otworzyć sejf o wysokim poziomie bezpieczeństwa jest trudno, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby złodziej mógł po prostu go wynieść.

Zatem, odpowiedni montaż każdego typu sejfu oraz przymocowanie go są obligatoryjne w celu zapewnienia optymalnej ochrony Twojego mienia. Tu podamy rady ekspertów SAFFORT, dotyczące montażu różnego typu sejfów, żeby Twoje kosztowne mienie było właściwie chronione.  

Montaż sejfu ściennego:

  • Zanim zaczniesz montować sejf, sprawdź, czy on działa: kilka razy otwórz go i zamknij.
  • Zanim zaczniesz montować sejf, ocen kierunek otwierania drzwi sejfu.
  • Wybierz wygodną wysokość, na której ulokujesz sejf.
  • Montuj sejf w ścianie o 2 cm głębiej niż zewnętrzna ściana sejfu.
  • Staraj się montować sejf w wąskim i trudno dostępnym miejscu w pokoju, żeby złodzieje nie mogli łatwo korzystać ze swoich sprzętów w celu wydobycia stamtąd sejfu. Lecz jednocześnie ocen, czy Ci samemu będzie wygodnie korzystać z sejfu.
  • Nie polecamy montować sejfu wyposażonego w zamek elektroniczny w bardzo wilgotnym pomieszczeniu, w danym przypadku lepiej wybrać sejf z zamkiem mechanicznym.

Montaż sejfu podłogowego: 

  • Zanim zaczniesz mocować sejf podłogowy, ocen, w jakim kierunku będą otwierane drzwi.
  • Wywiercony w podłodze otwór musi być o 7 centymetrów głębszy niż długość sejfu.
  • Gdy zamontujesz sejf, zanim go po raz pierwszy użyjesz, poczekaj 24 godziny aż on wyschnie.

Montaż sejfu na broń:

  • Sejf na broń zgodnie z wymaganiami prawnymi Rzeczpospolitej Polskiej. 

Ogólna rada dotycząca mocowania sejfów:
Nie zapomnij, że sejfy wolnostojące muszą być dobrze przymocowane do podłogi lub ściany za pomocą przeznaczonych do tego otworów. Do mocowania używaj chemicznych zatyczek (jeżeli montujesz sejf w betonie) lub rozszerzających się metalowych zatyczek we wszystkich innych przypadkach.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat jak prawidłowo urządzić sejf, odwiedź internetowy katalog produktów SAFFORT