Sejf ścienny, sejfy ścienne

Montaż sejfu – czyli jak zmontować sejf ścienny

• Prawidłowy montaż sejfu ściennego jest bardzo ważny, aby Twój sejf służył niezawodnie oraz był bezpieczny.

• Przed zamontowaniem sejfu zalecamy sprawdzić jak działa sejf. Musisz kilkakrotnie zamknąć i otworzyć drzwi sejfu.

• Przed zamontowaniem sejfu dokonaj oceny kierunku otwierania drzwi sejfu.

• Sejf należy montować w dogodnym miejscu i na dogodnej wysokości.

• Sejf należy montować do ściany o 2 cm głębiej niż zewnętrzna ścianka ściany.

Montaż sejfu – 10 przykazań

1. Zalecamy montowanie sejfu w wąskim, wysokim miejscu, gdzie będzie niewygodne wykorzystanie dużych narządzi czy instrumentów (łom, hak) przy włamaniu, ale jednocześnie musi być wystarczająco miejsca, aby mógłbyś wygodnie z niego korzystać.

2. Należy wybrać ścianę o 10 cm głębszą niż sam sejf, unikać wilgotnych przegród, z powodu czego może dojść do awarii wewnętrznego mechanizmu zamka.

3. W ścianie należy wyciąć otwór o 10 / 15 cm wyższy / szerszy niż zewnętrzna ścianka sejfu oraz o 5/6 cm głębszy niż sam sejf.

4. Należy nawilżyć wewnętrzną powierzchnię otworu w ścianie.

5. Okryj przednią ściankę sejfu celofanem, aby uniknąć uszkodzenia zamka w drzwiach sejfu.

6. W celu lepszego zamocowania sejfu, zalecamy owinąć sejf metalową siatką (rozmiar otworów– 30 mm). Proponujemy tylną część sejfu pokryć zbrojoną siatką o średnicy 6 mm i o otworach 5 cm, aby byłoby trudniej włamać się do sejfu, gdyby została zdemontowana tylna część ściany.

7. Przy wmurowaniu sejfu używa się zaprawy o wysokiej wytrzymałości z cementu CEM II/A-LL 42,5 i piasku. Zaprawa nie musi być bardzo rzadka. Należy starannie wypełnić zaprawą otwór z wszystkich stron. Nie zaleca się używać szybkowiążącego cementu.

8. Po tym, jak cement wyschnie, zdejmij folię ochronną, otwórz drzwi i zostaw je otwarte na 5 dni, aby zupełnie nie zostało wilgoci.

9. Przy wmurowaniu sejfu przestrzegać środków bezpieczeństwa, aby do mechanizmu zamku nie trafiła woda czy cement.

10. Nie montuj sejfu z zamkiem elektronicznym do podłogi albo w wilgotnych miejscach. W takich wypadkach wybieraj sejfy z zamkami mechanicznymi.