Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Sieć „Saffort“ handlująca sejfami prezentuje sejfy niemieckiego producenta HARTMANN-TRESORE

Sieć „Saffort“ handlująca sejfami prezentuje sejfy niemieckiego producenta HARTMANN-TRESORE

Sejfy Hartmann-Tresore

Korzenie niemieckiej spółki HARTMANN-TRESORE sięgają ponad 150 lat. Firma ta przez tak długi okres zajmuje się produkcją różnego typu sejfów (sejfów luksusowych, sejfów na dokumenty, przechowalni), posiada ona ogromne doświadczenie w branży sejfowej.

HARTMANN-TRESORE – to producent sejfów o najwyższej jakości, wykonujący wyjątkowe produkty oraz będący w stanie zaoferować bardzo szeroki asortyment sejfów: sejfy dla domu, sejfy na dokumenty, różne przechowalnie oraz nawet sejfy luksusowe.                                                                                                         

Spośród innych producentów sejfów spółkę HARTMANN-TRESORE wyróżniają sejfy luksusowe dla domów cenione na całym świecie ze względu na swoje niezwykłe właściwości. To najważniejsza pozycja, z którą chcielibyśmy Ciebie zapoznać.  

HARTMANN-TRESORE sejfy dla domu są wyposażone nie tylko w dobrą ochronę antywłamaniową, lecz także są odporne na pożar. Są one certyfikowane zgodnie z normą europejską. Stanowią świetne połączenie umożliwiające ochronę mienia przed pożarem. Jeżeli w certyfikacie podano kod LFS 60 P to znaczy, że nawet podczas oddziaływania na sejf temperatury 1000 stopni Celsjusza, jego zawartość będzie bezpieczna i nie przekroczy 177 stopni w ciągu co najmniej 60 minut.

Najpopularniejsze sejfy, na które trzeba zwrócić uwagę, to sejfy z serii DW oraz D109:

Sejfy typu DW są certyfikowane zgodnie z normą bezpieczeństwa dla sejfów bytowych EN 14450 oraz posiadają najwyższą klasę S2. Świetnie one się nadają do przechowywania dokumentów, ponieważ są także certyfikowane zgodnie z normą EN 15659 dla niewielkiego pożaru oraz wyposażone w ochronę przeciwpożarową dla papieru w ciągu określonej ilości minut. Dlatego sejfy tego modelu są idealne do przechowywania różnego typu dokumentów.

Sejfy typu DW

Sejfy D109 są certyfikowane zgodnie z wysoką normą bezpieczeństwa EN 1143-1 oraz należą do klasy I. Tego typu sejfy posiadają także certyfikat EN 15659 dla niedużego pożaru. Są one wyposażone w ochronę przeciwpożarową dla papieru w ciągu określonej ilości minut.

Ochrona przeciwpożarowa HARTMANN-TRESORE jest wyposażona w „termo“ taśmy, które pod wpływem działania wysokiej temperatury rozszerzają się i tworzą próżnię, w ten sposób chroniąc sejf przed dostaniem się do jego wnętrza wysokiej temperatury.

Sejfy D109

Niewątpliwie HARTMANN-TRESORE posiada jeszcze zamki o wysokim stopniu bezpieczeństwa należące do klasy zamków przeciwpożarowych, które polecamy swoim klientom, oferując je w konkurencyjnej cenie.

Wybierając zamek, eksperci SAFFORT polecają najpierw rozważyć zakup sejfu wyposażonego w zamek elektroniczny. Zaletą zamka elektronicznego jest fakt, że klucza nie trzeba nosić przy sobie. Jak wiadomo, klucz można niechcący zgubić, a kod zawsze można sobie przypomnieć. Zamek elektroniczny posiada opcję wyboru kilku kodów dla kilku użytkowników. W razie potrzeby kod zamka zawsze można zmienić.

Mimo, że największą popularnością cieszą się sejfy wolnostojące dla domu tego producenta, trzeba podkreślić, że HARTMANN-TRESORE produkuje różnego typu sejfy, takie jak sejfy ścienne, sejfy na broń, sejfy na klucze.

Zaletę montowanych sejfów stanowi fakt, że można je doskonale schować w ścianie lub nie zajmując zbyt dużo miejsca ulokować sporej wielkości sejf. Również to, że sejf ścienny można przymocować na dowolnej wysokości. W ten sposób można wygodnie wkładać oraz wyjmować z niego kosztowności.

HARTMANN-TRESORE posiada specjalną linię sejfów dla osób ceniących piękno oraz bezpieczeństwo. Tego typu sejfy mogą być wyjątkowo bezpieczne, posiadać nawet V (piątą) klasę bezpieczeństwa praz ochronę przeciwpożarową.

Sejfy te mogą być produkowane według gustu klienta, preferowanego przez niego dressingu, wyposażania wnętrza, wykończenia po wspólnym uzgodnieniu ceny. 

Producent przyjmuje indywidualne zamówienia. Można wybrać sejf z pomalowaną połyskującą powierzchnią oraz kolor spośród całej palety RAL. Można pokryć powierzchnię sejfu drewnem, skórą lub innym materiałem. W środku sejfu wykończenie zazwyczaj jest dostosowane do preferencji i potrzeb klienta, np. może być wyposażone w szufladki na biżuterię, mechanizmy zegarowe, półki na dokumenty.

HARTMANN-TRESORE – doskonały wybór dla osób, które połączenie bezpieczeństwa i dobrego stylu dopasowanego designu wnętrza.

Zapraszamy do wyboru różnych modeli sejfów przez Internet. Nie możesz się zdecydować? Zwracaj się do ekspertów SAFFORT i doświadczeni znawcy sejfów po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami pomogą Ci wybrać sejf w przystępnej cenie oraz o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.