Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Dlaczego potrzebujemy sejfu przeciwpożarowego w celu ochrony Firmy?

Dlaczego potrzebujemy sejfu przeciwpożarowego w celu ochrony Firmy?

Sejfy ognioodporne

Pożar zawsze stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa personelu, dokumentów, informacji i kosztowności. Pożar – to ogromne niebezpieczeństwo, które może wydarzyć się w biurze w ciągu kilku minut praktycznie w każdej chwili w skutek drobnych powodów oraz zniszczyć doszczętnie ważne rzeczy takie, jak paszporty, dokumenty założenia firmy, inne ważne dokumenty, pieczęcie, kopie danych itp. Zawsze jest zaś możliwość chronić przed pożarem ważne dokumenty i kosztowności w sejfie przeciwpożarowym. 

Wyobraź sobie następującą sytuację: w biurze Twojej firmy doszło do pożaru. Jakie straty poniesiesz? Czy ten wypadek nie zaburzy pracy firmy? Ile wysiłku i czasu będzie potrzeba, by odtworzyć dane, niezbędne dla funkcjonowania firmy dokumenty itp.? Z reguły strata niektórych bardzo ważnych dokumentów może Cię bardzo wiele kosztować. Dlatego najpierw musisz wymienić sobie najważniejsze przedmioty i dokumenty, których strata nastręczyłaby Ci wiele problemów w wypadku pożaru, które musiałbyś chronić w sejfie przeciwpożarowym.

Sejfy przeciwpożarowe dzielimy na:

  • Sejfy ognioodporne dla papieru – temperatura krytyczna dla papieru wynosi 175 stopni. Gdy sejf jest wyposażony na przykład w 60-minutową ochronę przeciwpożarową to znaczy, że jeśli sejf znajduje się w skupisku ognia w ciągu 60 minut temperatura środku sejfu nie przekroczy 175 stopni (gdzie temperatura zwykle sięga 1010 stopni Celsjusza);
  • Sejfy przeciwpożarowe dla nośników danych – temperatura krytyczna dla nośników danych wynosi 50 stopni. Gdy sejf jest wyposażony w 60-minutową ochronę przeciwpożarową dla nośników danych to znaczy, że jeśli sejf znajduje się w skupisku ognia w ciągu 60 minut temperatura środku sejfu nie osiągnie więcej niż 50 stopni;
  • Sejfy przeciwpożarowe dla papieru i nośników danych – to uniwersalne sejfy, które w przypadku pożaru chronią papier i dodatkowo są wyposażone w jeszcze lepiej izolowaną oddzielną komorę sejfową, która jest przeznaczona do ochrony nośników;
  • Sejfy przeciwpożarowe na akta – specjalne sejfy, do których łatwo można wkładać akta;
  • Pudełka przeciwpożarowe – to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala do już nabytego sejfu, lecz niewyposażonego w ochronę przeciwpożarową, włożyć dodatkowe pudełko odporne na ogień, w którym mogłyby się znaleźć najważniejsze dokumenty oraz kosztowności, i w ten sposób wszystkie rzeczy znajdujące się w sejfie będą chronione nie tylko przed kradzieżą, lecz także przed pożarem.

Kolejny argument, który przemawia za tym, że warto nabyć sejf przeciwpożarowy – sejf przeciwpożarowy chroni nie tylko przed pożarem, lecz także przed innymi zagrożeniami – takimi jak kradzież. Lecz trzeba mieć świadomość, że popularne w Polsce specjalistyczne sejfy przeciwpożarowe z reguły są wyposażone w słabszą ochronę antywłamaniową niż specjalne sejfy antywłamaniowe.  Większość oferowanych w Polsce oraz w Europie certyfikowanych sejfów przeciwpożarowych nie posiada takiego samego certyfikatu jak sejfy antywłamaniowe. W ofercie sklepu Saffort Państwo może znaleźć cetyfikowane sejfy ogniooporne i antywłamaniowe.  Jest to zaś niewątpliwie jeden z najlepszych wyborów – ochroni Twoje kosztowności zarówno przed pożarem, jak i przed kradzieżą.