Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru
Wróć do listy nowości

Awaryjne otwieranie sejfu elektronicznego (część 1)

Awaryjne otwieranie sejfu elektronicznego (część 1)

Awaryjne otwarcie sejfu

Głównym przeznaczeniem sejfów jest przechowywanie w nich różnych rzeczy. Muszą one chronić rzeczy przed złodziejami, a nie przed właścicielem sejfu. Gdy nie możesz otworzyć własnego sejfu, powinieneś skorzystać z opcji awaryjnego otwarcia. Konieczność skorzystania z opcji awaryjnego otwarcia sejfu może być spowodowana następującymi czynnikami:

- nie działa zamek – w przypadku sejfu elektronicznego powinieneś upewnić się, czy nie trzeba wymienić baterii, a następnie sprawdzić czy nadal zamek nie działa;

- zapomniałeś / zgubiłeś klucz;

- zablokowałeś / zatrzasnąłeś sejf.

Zgubiłeś klucz od sejfu i nie posiadasz zapasowego klucza, nie pamiętasz kodu zamka elektronicznego lub mechanicznego? Sejf musi zostać otwarty w sposób awaryjny. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji będzie wezwanie ekspertów specjalizujących w tej dziedzinie. Wyszkoleni pracownicy serwisu otworzą Twój sejf, starając się nie dopuścić do poważniejszych uszkodzeń. Istnieje duża szansa, że dzięki pomocy ekspertów dalej będziesz mógł korzystać z awaryjnie otwartego sejfu i nie będziesz musiał go wyrzucać, gdyż sejf nie zostanie pocięty. Być może pracownicy serwisu uznają, że wystarczy jedynie wymiana zamku sejfowego. Musisz pamiętać, że awaryjne otwarcie sejfu wymaga więcej czasu, wysiłku oraz zastosowania urządzeń – w związku z tym koszty też będą wyższe. Zanim pozwolisz pracownikowi serwisu otworzyć sejf, upewnij się, czy nie jest oszust. Sprawdź, czy osoba ta posiada dokument poświadczający uprawnienia do wykonywania zawodu.

Ale zanim wyzwiesz pracownika upewnij się, czy nie wyczerpały się baterie. 

Wyczerpały się baterie i w związku z tym nie działa zamek elektroniczny sejfu. Co mam zrobić?

Sejfy z zamkiem elektronicznym zwykle posiadają jedną z dwóch opcji podłączenia zewnętrznych źródeł prądu.

  1. Pierwszą opcją jest przyłożenie baterii 9 V w określonym miejscu na drzwiach sejfu – sejfy niektórych producentów są wyposażone w dość wygodną tego typu możliwość.
  2. Drugą opcją jest skorzystanie z kabla wchodzącego w skład zestawu. Kabel ten najpierw należy podłączyć do zamka zewnętrznego sejfu i przyłączyć baterię 9 V lub baterię innego typu. Uwaga: w przypadku, gdy sejf jest oferowany wraz z kablem do podłączenia dodatkowego źródła energii, w żadnym wypadku tego kabla nie należy przechowywać w sejfie. Nie możesz odnaleźć kabla lub przez przypadek zostawiłeś go w sejfie? W takim razie zwróć się do sprzedawcy - on Ci poda kabel zapasowy. Po podłączeniu zewnętrznego źródła prądu sejf otworzy się, gdy zostanie wprowadzony kod zamka elektronicznego. Gdy sejf już zostanie otwarty, będziesz mógł wymienić baterie. 

Już wkrótce!  Awaryjne otwieranie sejfu elektronicznego (część 2):

  1. Jak mam postępować, jeżeli zapomniałem kodu zamka elektronicznego sejfu? 
  2. Co mam robić, żeby uniknąć awaryjnego zniszczenia sejfu, w wypadku, gdy zapomniałem kod sejfowego zamka elektronicznego?
  3. Zablokowałem zamek/zatrzasnąłem drzwi. Co mam począć?