Jak wybrać sejf?
Co planują Państwo przechowywać w sejfie?
Po ustaleniu, co planują Państwo przechowywać, można będzie odpowiednio dobrać wielkość, typ sejfu oraz poziom bezpieczeństwa.
Jakiej wielkości powinien być Państwa sejf?
Ogólna zasada jest następująca – jeżeli jest to możliwe, zawsze należy wybrać większy sejf, niż to się wydaje na początku.
Jakie są wymagania bezpieczeństwa?
Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale także przed pożarem. Im bardziej drogie są Państwu określone rzeczy, tym bezpieczniejszy sejf należy wybrać.
Gdzie sejf będzie zamontowany?
Są trzy rodzaje sejfów ze względu na sposób ich montażu: wolno stojące, ścienny i podłogowy.
Jaki rodzaj zamknięcia sejfu wybrać?
Najbardziej popularne są sejfy z zamknięciem na klucz, z mechanicznym zamkiem kodowym i zamkiem elektronicznym lub sejfy z podwójnymi zamkami. W obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem są sejfy z zamkami elektronicznymi.
Przewodnik doboru

10 zalet sejfu

10 zalet sejfu

Sejf i jego zalety

Na zamówienie największego sklepu&nbsp oferującego sejfy SAFFORT przeprowadzono sondę wśród ludzi należących do różnych grup wiekowych. Okazało się, że w rodzinach dziewięciu z dziesięciu osób nikt nie posiada sejfu. Po szczegółowym przedstawieniu zalet sejfu z kolei aż połowa respondentów zadeklarowała, że chciałaby posiadać możliwość chronienia swojego mienia oraz wartościowych rzeczy w sejfie. Dziesięć powodów, dlaczego sejf musiałby znaleźć się w Twoim domu:

Po pierwsze, w przypadku pożaru: 

W przypadku pożaru powstaje duże niebezpieczeństwo w płomieniach stracić gotówkę, kosztowności, dokumenty lub inne wartościowe rzeczy. Sejf przeciwpożarowy przeznaczony do zabezpieczenia przed ogniem, dymem oraz wodą, której się używa w celu zgaszenia pożaru.

Po drugie, w przypadku powodzi:

W przypadku powodzi, zalania pieniędzy lub innych wrażliwych na wodę rzeczy – ochronić je może nieprzepuszczający wody sejf.

Po trzecie, wygodne miejsce;

Chyba wielu z nas ma trudności w znalezieniu odpowiedniej rzeczy, której potrzebujemy w określonej chwili. Sejf staje się doskonałym miejscem do przechowywania dokumentów, pieniędzy, broni lub innych rzeczy. W sejfie wygodnie można przechowywać wszystkie najważniejsze rzeczy w jednym miejscu, żeby w razie potrzeby, można było łatwo je znaleźć.

Po czwarte, bezpieczne miejsce;

Jeżeli dzielisz mieszkanie z innymi osobami, masz dużą rodzinę i chcesz pozbawić te osoby dostępu do Twoich kosztowności, dokumentów, broni lub innych rzeczy, sejf pomoże Ci je bezpiecznie je chronić.

Piąte, gotówka;

Większość z nas trzyma pieniądze w domu, dlatego że tak nam jest wygodnie lub nie ufamy bankom. Powody są różne. Jak wiemy, często ludzie przechowujący duże sumy w domu stają się ofiarami złodziei.

Szóste, ubezpieczenie;

Wiele firm ubezpieczeniowych uwzględnia fakt zapewnienia przez klienta odpowiedniego bezpieczeństwa mienia, co często ma wpływ na ustalenie ceny usługi.

Siódme, komputery;

Straty przechowywanych na komputerze informacji, dokumentów, programów, zdjęć mogą być bolesne.

Laptopy, zewnętrzne dyski twarde lub nośniki danych mogą być chronione przed kradzieżą, pożarem lub nawet przed zalaniem.

Ósme, cena;

Ceny sejfów w ciągu kilku ostatnich lat spadły na korzyść użytkowników, są dla wielu przystępne. Standardowy sejf dla domu można obecnie nabyć bez przysporzenia siebie większych problemów finansowych. Sejf zaś będzie służył przez wiele dziesiątków lat.

Dziewiąte, strach:

Czasami nawet, gdy mieniu praktycznie nic nie grozi, można stawać na głowie, myśląc o jego bezpieczeństwie.

Posiadając sejf, będziesz lepiej czuć się psychicznie. Dobrej jakości sejf zaoszczędzi Ci sporo nerwów 24 godziny na dobę.

Dziesiąte, kradzieże:

Ostatni, lecz nie mniej ważny powód. Jeżeli wybór sejfu był profesjonalny, nawet najbardziej uparty złodziej nic nie wskóra.

Większość z nas zapewne miało do czynienia z kradzieżami i podjęło decyzje dopiero po tym doświadczeniu. Dlaczego nie zapobiec temu wcześniej? Dobrej jakości sejf zapewni taki poziom bezpieczeństwa, jakiego potrzebujesz. Największy sklep internetowy z sejfami pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru z szerokiej oferty sejfów.